تصویر amir
amir

Pinned ۱ ماه 4 هفته ago onto صفحه اختصاصی

حدیث خشم

11 حدیث در مورد خشم در بیان معصومین علیهم السلام تقدیم به شما عزیزان میگردد

1. امام على عليه السلام فرمودند : از خشم خود، جايى هم براى خشنوديت باقى بگذار و هر گاه با پر و بال خشم پرواز كردى، مانند جوجه پر در نياورده، فرود آى.

2. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند: خشم از شیطان و شیطان از آتش آفریده شده است و آتش با آب خاموش میشود پس هر گاه یکی از شما به خشم آمد وضو بگیرد.

3. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند:  کمال دلیری آن است که کسی خشمگین شود و خشمش شدت بگیرد و چهره اش سرخ شود و موهایش بلرزد.اما بر خشم خود چیره گردد.

4. امام علی علیه السلام میفرمایند: خشم همنشین بسیار بدی است عیب ها را اشکار بدی ها را نزدیک و خوبی ها را دور میکند.

5. امام صادق علیه السلام میفرمایند: هر کس سه بار بر تو خشم گرفت  ولی به تو بد نگفت او را برای خود به دوستی انتخاب کن .

6. امام صادق علیه السلام میفرمایند:مومن چون خشمگین شود خشمش او را از حق بیرون نبرد و چون خشنود شود خشنودیش او را به باطل نکشاند و چون قدرت یابد بیش از حق خود نگیرد‌.

7. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند: بدانید که خشم پاره آتشی در دل انسان است مگر چشمان سرخش و رگ های گردنش را ندیده اند. هر کس چنین احساسی پیدا کرد روی زمین بنشیند .

8. امام علی علیه السلام میفرمایند: هر کسی با زشتی سبک سری تو را خشمگین کرد تو با زیبایی بردباری او را به خشم آور.

9. امام صادق علیه السلام میفرمایند: هیچ بنده ای خشم خود را فرو نخورد مگر اینکه خداوند عزوجل بر عزت او در دنیا و آخرت افزود.

10. امام علی علیه السلام میفرمایند: با هوا و هوس خود جهاد کن  بر خشمت مسلط شو و با عادت های بد خود مخالفت کن تا نفست پاکیزه شود عقلت به کمال برسد و از پاداش پروردگارت بهره کامل ببری.

11. امام علی علیه السلام میفرمایند: بهترین مردم کسی است که اگر او را به خشم آورند.بردباری نمایید و چنانچه به او ظلم شود ببخشاید و چون به او بدی شود خوبی کند.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

اهل بیت علیهم السلام

حدیث ماه شعبانولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریفشهادت امام علی النقی (علیه السلام)امام رضا علیه السلامحدیث حفظ آبروی مومنحدیث ملایمت و مهربانیحدیث خوش بینیشهادت امام موسی کاظم علیه السلامحدیث رعایت حقوق همسایهامام زمان عجمبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم
حدیث احترام به فرزند
پیوستهای کاربر

amir

حدیث خودپسندی
حدیث ماه شعبان
ولادت امام سجاد علیه السلام
حدیث استغفار
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم
حدیث کاشت درخت
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

زیارت امام حسین(ع)
حدیث حفظ آبروی مومن
حدیث نقد و فوری
شیرینی محبت
اخلاص
انجام ندادن گناه
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا