تصویر amir
amir

Pinned 6 ماه ۱ هفته ago onto آلبوم ولادت حضرت علی اکبر (ع)

ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام

ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان تبریک و تهنیت باد

روایاتی از معصومین علیهم السلام در مورد جوان و جوانی تقدیم به شما عزیزان میگردد.

1. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هیچ چیز محبوبتر در نزد خداوند متعال از جوان توبه کننده نیست و هیچ چیز مبغوضتر در نزد خداوند متعال از پیری که مشغول گناه است نمی باشد.

2. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : ای اباذر، هیچ جوانی به خاطر خدا، دنیا و سرگرمی های آن را کنار نگذاشت و جوانی خویش را در راه طاعت خدای پیر نکرد، جز اینکه خداوند پاداش 72 صدیق بسیار راست گو را به او عطا فرماید.

3. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : بهترین جوانان شما کسی است که به پیران (از لحاظ تجربه و دور اندیشی) شبیه گردد.

4. امام علی علیه السلام فرمودند : کسی که در کودکی دانش نیاموزد، در بزرگی پیشی نمی گیرد.

5. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: توبه نیکو است ولی برای جوانان نیکوتر است.

6. امام علی علیه السلام فرمودند : ای گروه جوانان آبروی خویش را با ادب حفظ کنید و دین خود را با علم و دانش محافظت نمائید.

7. امام علی علیه السلام فرمودند : دو چیز است که برتری آنها را تنها کسی که آنها را از دست داده باشد می داند. آن دو عبارت است از جوانی و عافیت.

امام خمینی ره درباره جوان و جوانی میفرمایند؛

از حالا که جوان هستید و قوای جوانی محفوظ است، جدیت کنید به این که هوای نفس را از نفس خودتان خارج کنید. « بهار توبه» ایام جوانی است، که بار گناهان کمتر و کدورت قلبی و ظلمت باطنی ناقصتر و شرایط توبه سهلتر و آسانتر است. چقدر موجب افتخار است که جوانهای برومندی در مملکت ما، در خدمت اسلامند. شما جوانان مسلمان لازم است که در تحقیق و بررسی حقایق اسلام، در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره اصالتهای اسلامی را در نظر گرفته و امتیازاتی که اسلام را از همه مکاتب دیگر جدا می سازد فراموش نکنید. جوان قلبش لطیف است، ملکوتی است. مبارزه علمی برای جوانان، زنده کردن روح جستجو و کشف واقعیتها و حقیقت هاست.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

اهل بیت علیهم السلام

شهادت امام هادی(علیه السلام)هدایت حربن ریاحی بوسیله امام حسین علیه السلامحدیث نعمت خداوندحدیث احتکار کنندهعکس نوشته امام حسین علیه السلامعکس نوشته امام حسین علیه السلامحدیث احترام به سالمندانامام حسین علیه السلامحدیث شهادتیا حسین بن علی علیهماالسلامحدیث تقوای الهی
حدیث محب علی
پیوستهای کاربر

amir

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم
حدیث زشت ترین ستم
حدیث رفتن به مسجد
حدیث تحمل در سختی
حدیث ماه رمضان
چشم شهوت بین
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم ولادت حضرت علی اکبر (ع)

ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا