تصویر amir
amir

Pinned ۱ هفته 5 روز ago onto صفحه اختصاصی

حدیث روزی

حدیث درباره روزی در بیان معصومین علیهم السلام

1. امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام فرمود: اى فرزند آدم، اندوه روز نیامده را بر اِمروزت میفزا، زیرا اگر روزِ نرسیده، از عمر تو باشد خدا روزى تو را خواهد رساند. 

2. امام جعفر صادق عليه السلام فرمود : صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد. 

3. پيامبر اکرم صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: هر كس روزى اى دارد كه حتما به او خواهد رسيد. پس هر كس به آن راضى شود، برايش پُر بركت خواهد شد و او را بس خواهد بود و هر كس به آن راضى نباشد، نه بركت خواهد يافت و نه او را بس خواهد بود. روزى در پى انسان است، آن گونه كه اجلش در پى اوست.

4. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : در پى روزى و نیازها، سحر خیز باشید، چرا كه حركت در آغاز روز، مایه بركت و پیروزى است.

5. امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند : اگر در میان مردم عدالت برقرار شود، همه بی نیاز می ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مي‏فرستد و زمین بركت خویش را بیرون مي‏ریزد.

6. امام علی بن موسی الرضا علیه السلام فرمود: هر کـس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى خواهد بود.

7. پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : هر كس از غير خدا بِبُرد، خداوند، هزينه زندگى او را تأمين مى‏ كند و از جايى كه انتظار ندارد، روزى ‏اش مى ‏دهد، امّا هر كس چشم اميدش به دنيا باشد، خداوند، او را به دنيا وا مى‏ گذارد.

منبع:

---------------

[1]. نهج البلاغه، حکمت 267.

[2] اصول كافى(ط-الاسلامیه)، جلد 2، صفحه 15، حدیث 6.

[3] اعلام الدين، صفحه 342.

[6] بحـارالانـوار(ط-بیروت)، جلد 75، صفحه 356 و 357، حدیث 12.

[7] نهج الفصاحه، صفحه 731، حدیث 2796. 

محل تبلیغات شما
موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

احادیث

روز عدالتفکر کردن در چیز مهمخودپسندی و خودشناسینیازهای مردمثواب آب دادن به تشنهمیلاد امام محمد تقی علیه السلامبهره برداری از زبانحدیث خیر و خوبیحدیث نعمت خداوندامام سجاد علیه السلاممحبت به خانواده
زیارت امام حسین(ع)
پیوستهای کاربر

amir

گل رُز
بستن راه نیکی
دفاع از دین
غلبه از خشم
خداوند
صبر
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

۲۲بهمن ماه
حدیث ثواب اعمال در روز جمعه
زیارت امام حسین(ع)
فکر کردن در چیز مهم
حدیث بهترین مردم
عالم بی عمل
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا