v.dadgar68

Pinned ۱ ماه ۱ روز ago onto صفحه اختصاصی

مذاکره با آمریکا

 

مذاکره با آمریکا سم است.

در داخل هم بعضی‌ها میگویند «حالا مثلاً مذاکره چه عیبی دارد»؛

مذاکره با آمریکا سَم است. تا وقتی آمریکا همینی است که الان هست -به تعبیر امام، تا وقتی آدم نشده؛ امام این جوری تعبیر کردند- مذاکره‌ی ما و آمریکا سَم است، و با این دولت کنونی [آمریکا]، یک سَمّ مضاعف است.

مذاکره یعنی معامله؛ یعنی یک چیزی بدهی، یک چیزی بگیری. آنچه در این معامله مورد نظر او است، درست نقاط قوّت جمهوری اسلامی است؛ مذاکره را روی این میبرند. نمیگویند بیایید راجع به آب و هوا، راجع به منابع طبیعی، راجع به محیط ‌زیست مذاکره کنیم، میگویند بیایید درباره‌ی سلاح دفاعی شما مذاکره کنیم؛ شما چرا سلاح دفاعی دارید؟ خب سلاح دفاعی برای یک کشور ضروری است. اینها میگویند بیایید روی این مذاکره کنیم؛ مذاکره کنیم یعنی چه؟ یعنی شما اگر چنانچه فرض کنید موشک میسازید با فلان بُرد، با فلان دقّت، این بُرد را کم کنید به طوری که به پایگاه ما که آمریکا هستیم نرسد که اگر ما یک روز شما را زدیم، شما نتوانید جواب ما را بدهید؛ خب این مورد معامله است؛ شما قبول میکنید این را، یا قبول نمیکنید؟ معلوم است که قبول نمیکنید، وقتی قبول نکردید همین آش است و همین کاسه، همین دعوا، همین سر و صدا؛ بحث دین و انقلاب و مانند اینها نیست، هیچ ایرانی غیرتمند و با‌شعوری نمیرود راجع ‌به نقاط قوّت خودش با طرف مقابل معامله کند؛ با طرفی که میخواهد این نقاط قوّت را از دست او بیرون بیاورد، معامله نمیکند اینها را؛ اینها را ما لازم داریم. عمق راهبردی ما در منطقه خیلی مهم است؛ خب برای هر کشوری مهم است؛ عمق راهبردی سیاسی و امنیّتی، مؤلّفه‌ی اساسی‌ای است برای حیات همه‌ی دولتها و ملّتها و ما بحمدالله عمق راهبردی‌مان در منطقه خیلی خوب است؛ اینها از این ناراحتند، میگویند بیایید روی مسائل منطقه صحبت کنیم یعنی شما عمق راهبردی‌تان را از دست بدهید؛ روی اینها میگویند مذاکره کنیم.

منبع: سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام در تاریخ ۹۸/۰۲/۲۴

 

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

اجتماعی

انفاق در راه خدااحمق های درجه یکحدیث نیکی با همسایهعشق و محبتازدواج نکردن از ترس فقرمدیریتسرعت زمان۸ توصیه رهبر انقلاب برای تحول دستگاه عدالتدهه فجرمحاسبه روزانهرونق تولید
محاسبه نفس
پیوستهای کاربر

v.dadgar68

بزرگداشت نظامی گنجوی
شکیات باطل کننده نماز
متدین های مغرور
سه نکته ادب
 حجاب
اشک چشم
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

روزه گرفتن٬ یادآور قیامت
خاطره آیت الله بهجت از چند روز قبل ارتحال امام خمینی(ره)
بیانات رهبری در خصوص استفاده از ماه رجب
شرکت نکردن در نماز جمعه
عواقب بداخلاقی
نحوه تطهیر مخرج بول با آب قلیل و کر
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا