تصویر amir
amir

Pinned 2 ماه ۱ هفته ago onto آلبوم شهدا

خاطرات شهید علی صیاد شیرازی

خاطرات شهید علی صیاد شیرازی

امير شجاع سپاه اسلام در شهريور ماه سال 1372 با حكم فرماندهی معظم كل قوا به سمت جانشين رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح منصوب شده بود. در تاريخ 16 فروردين 1378 همزمان با عيد غدير خم با حكم مقام معظم فرماندهی كل قوا به درجه سرلشكری نايل آمد.

شهيد علی صياد شيرازی در بامداد 21 فروردين 1378، در حال خروج از منزل، توسط منافقين مسلح در پوشش رفته گر، در برابر ديدگان فرزندش به شهادت رسيد و منافقين كوردل، رسماً اقدام به اين جنايت را به عهده گرفتند.

تاثير روحانيون در جبهه ها از نگاه صياد شیرازی

حجت الاسلام محمد طاهر حبيبی از مسئولين وقت سازمان عقيدتی سياسی  ارتش با اشاره به توجه شهيد صياد شيرازی به نقش روحانيت در دفاع مقدس مي گويد، شهيد صياد شيرازی نقش روحانيون را در دفاع مقدس بسيار موثر می دانست و می گفت نقش يک روحانی و تاثير گذاری اش بيشتر از چندين تانک برای من است و به جای تانک به من روحانی بدهيد.

تقابل ناكام بنی صدر با صياد شيرازی

حجت الاسلام محمد طاهر حبيبی با ذكر خاطره ديگری از اين شهيد بزرگوار، اظهار داشت: بنی صدر در زمان تصدی مسئوليتش به دنبال انزوای روحانيت بود و در ارتش با نيروهای انقلابی و ارتشی درگير می شد. وی ادامه داد: بنی صدر در يک جلسه در دزفول در حضور شهيد صياد شيرازی و شهيد چمران به امام خميني(ره) اهانت كرد كه شهيد صياد شيرازي با او درگير شد كه بنی صدر در آن زمان گفت صياد بايد از ارتش اخراج شود، ولي شهيد فلاحی اعلام كرد اخراج، مراتب خاص خود را دارد و موضوع به حاج احمد خمينی گفته شد. در اين زمان بنی صدر وقتی ديد برای اين كار پشتبيانی ندارد از موضوع صرف نظر كرد.

روزی كه صياد برای نماز صبح فراخوان داد

امير مسلم بهادری معاون نظامی سابق حجت الاسلام صفايی نيز خاطره ای از تاكيد شهيد صياد شيرازی به برپايی نماز جماعت ذكر كرد. يک روز در يكی از قرارگاه ها شهيد صياد شيرازی از من پرسيد كه فلانی ميزان شركت رزمنده ها در نماز جماعت به چه صورت است؟ من به ايشان گفتم اكثر رزمنده ها در نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشاء شركت می كنند ولی تعداد شركت كنندگان در نماز جماعت صبح كم است. در اين زمان شهيد صياد به من گفت به همه اعلام كن كه فردا قبل از اذان صبح در حسينيه حاضر باشند و من اين كار را كردم. صبح همه در حسينيه حاضر شدند و شهيد صياد بلند شد و گفت: برادران، شما به دستور من كه يک سرباز كوچک جبهه اسلام هستم قبل از اذان صبح در حسينيه حاضر شديد ولی به امر خدا كه هر روز صبح با صدای اذان شما را به نماز جماعت می خواند، توجه نمی كنيد.

موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

وفات حضرت زینب سلام الله علیهانماز ظهر عاشوراحدیث انتظار فرجقسمتی از وصیتنامه شهید حمید باکریشهادت امام موسی کاظم علیه السلامشهادت امام موسی کاظم علیه السلامشهید عباس بابائی۲۲بهمن ماهشهادت امام علی علیه السلامزندگانی حضرت زینب سلام الله علیهاخاطره ای از سیره  شهید حاج کاظم نجفی رستگار
شهادت امام موسی کاظم علیه السلام
پیوستهای کاربر

amir

حدیث شهادت
صبر
حضرت زینب سلام الله علیها
اطعام
احکام گفتن و عجل فرجهم در تشهد
روی خوش
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم شهدا

نگاه به نامحرم
یاد شهدا
شهید محسن حججی
شهید عباس بابائی
وصیت نامه شهید امیر حاج امینی
خون شهدا
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا