تصویر amir
amir

Pinned ۱ هفته 2 روز ago onto آلبوم شهدا

توصیه های شهدا

توصیه های شهدا

توصیه های شهیدان به جوانان دوست داری بدانی اگر شهیدان می توانستند در این جهان مادی با ما سخن بگویند، چه توصیه ای به جوانان می کردند؟ در این روزگار در هم و سخت که حق و باطل در هم آمیخته، دین داری و زندگی سالم با مخاطره روبه رو شده، معنویت در جهان ضعیف و ایثار و صداقت کم رنگ گشته، اگر شهیدان می توانستند سخنی بگویند، بی شک توصیه ای می کردند و در آن، از مخاطرات راه می گفتند، جوانان را از تجربه های گران مایه خود بهره مند می ساختند و آنها را از پلیدی های روزگار برحذر می داشتند. هرچند امروز جای شهیدان خالی است، خونشان در شریان های جامعه جریان دارد و سایه آنها بر سر ماست و شمع وجودشان، روشنگر را همان. منش و روش و رفتار و بینش شهیدان، راهگشای جوان امروزی است و پسندیده است که وی، آنها را الگوی خود قرار دهد.

در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

1. جامع نگری: نگاه های سطحی یا تک بعدی موجب گمراهی و درک نکردن حقیقت می شود. برای رسیدن به واقعیت ها باید همه جانبه نگریست و از پیش داوری که ما را از مسیر درست منحرف می سازد، خودداری کرد. باید وابستگی ها را به دنیا کاست تا بتوان آزاد اندیش بود و حق را بی هیچ واهمه ای بیان کرد. برای اینکه آزاده باشید، باید تنها از خدای متعال بترسید و جز از او نترسید.

2. صداقت: راستی و صداقت، اساس همه خوبی هاست، اگر چه گاهی ممکن است به ضررمان باشد. صداقت سبب هدایت و عامل رستگاری انسان است. انسانی که بتواند از دروغ، دوری کند، در زندگی دنیا و آخرت موفق خواهد بود. دروغ، چه کوچک و چه بزرگ، پلید است و بدترین نوع آن، دروغی است که انسان به خودش می گوید تا وجدانش را بفریبد و این، بسیار گمراه کننده است.

3. آزاداندیشی و حق طلبی و ظلم ستیزی: این سه اصل که یک ریشه دارند، خواسته های همیشگی شهیدان بودند

محل تبلیغات شما
موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

شهیدشهید محسن حججیبمباران شیمیایی حلبچهشیرینی محبتتقوا و تخصص در عملامام جواد علیه السلامخون شهداخاطره ای از سیره  شهید حاج کاظم نجفی رستگارزندگی نامه و شهادت ابراهیم هادیخاطراتی از شهید مهدی باکریحضرت فاطمه (س)
حدیث انتظار فرج
پیوستهای کاربر

amir

معایب و مزایای قنداق کردن
فکر کردن به دنیا و آخرت
حفظ سلامت قلب
حدیث سجده شکر
حدیث برآوردن نیاز مردم
تسلیت
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم شهدا

یاد شهدا
توصیه های شهدا
شهید محسن حججی
خون شهدا
خاطرات شهید علی صیاد شیرازی
شهید عباس بابائی
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۱ کاربر آنلاین است.

کاربران جدید
بالا