تصویر amir
amir

Pinned 2 ماه ۱ هفته ago onto آلبوم شهدا

توصیه های شهدا

توصیه های شهدا

توصیه های شهیدان به جوانان دوست داری بدانی اگر شهیدان می توانستند در این جهان مادی با ما سخن بگویند، چه توصیه ای به جوانان می کردند؟ در این روزگار در هم و سخت که حق و باطل در هم آمیخته، دین داری و زندگی سالم با مخاطره روبه رو شده، معنویت در جهان ضعیف و ایثار و صداقت کم رنگ گشته، اگر شهیدان می توانستند سخنی بگویند، بی شک توصیه ای می کردند و در آن، از مخاطرات راه می گفتند، جوانان را از تجربه های گران مایه خود بهره مند می ساختند و آنها را از پلیدی های روزگار برحذر می داشتند. هرچند امروز جای شهیدان خالی است، خونشان در شریان های جامعه جریان دارد و سایه آنها بر سر ماست و شمع وجودشان، روشنگر را همان. منش و روش و رفتار و بینش شهیدان، راهگشای جوان امروزی است و پسندیده است که وی، آنها را الگوی خود قرار دهد.

در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

1. جامع نگری: نگاه های سطحی یا تک بعدی موجب گمراهی و درک نکردن حقیقت می شود. برای رسیدن به واقعیت ها باید همه جانبه نگریست و از پیش داوری که ما را از مسیر درست منحرف می سازد، خودداری کرد. باید وابستگی ها را به دنیا کاست تا بتوان آزاد اندیش بود و حق را بی هیچ واهمه ای بیان کرد. برای اینکه آزاده باشید، باید تنها از خدای متعال بترسید و جز از او نترسید.

2. صداقت: راستی و صداقت، اساس همه خوبی هاست، اگر چه گاهی ممکن است به ضررمان باشد. صداقت سبب هدایت و عامل رستگاری انسان است. انسانی که بتواند از دروغ، دوری کند، در زندگی دنیا و آخرت موفق خواهد بود. دروغ، چه کوچک و چه بزرگ، پلید است و بدترین نوع آن، دروغی است که انسان به خودش می گوید تا وجدانش را بفریبد و این، بسیار گمراه کننده است.

3. آزاداندیشی و حق طلبی و ظلم ستیزی: این سه اصل که یک ریشه دارند، خواسته های همیشگی شهیدان بودند

موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

خاطره ای از سیره  شهید حاج کاظم نجفی رستگارحدیث انتظار فرجبمباران شیمیایی حلبچهشهید محسن حججیولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام یاد شهداشهادت امام موسی کاظم علیه السلامولادت امام حسین علیه السلام شهادت امام موسی کاظم علیه السلامشیرینی محبتگزیده ای از سیره شهید مهدی باکری
شهادت امام علی علیه السلام
پیوستهای کاربر

amir

شهید محسن حججی
امام علی علیه السلام
حدیث نعمت خداوند
حدیث ثواب اعمال در روز جمعه
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم شهدا

شهید محسن حججی
شهید عباس بابائی
خاطرات شهید علی صیاد شیرازی
خون شهدا
وصیت نامه شهید امیر حاج امینی
شهید محسن حججی
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا