تصویر amir
amir

Pinned 2 ماه 2 هفته ago onto آلبوم شهدا

وصیت نامه شهید امیر حاج امینی

وصیت نامه شهید امیر حاج امینی

سلام بر خدا و شهیدان خدا و بندگان پاک و مخلص او. بعد از مدت ها کشمکش درونی که هنوز هم آزارم می دهد، برای رهایی از این زجر، به این نتیجه رسیده ام و آن در این جمله خلاصه می شود،  خدایا عاشقم کن از این که بنده بد و گنهکار خدایم، سخت شرمنده ام و وقتی یاد گناهانم می افتم، آرزوی مرگ می کنم، ولی باز چاره ام نمی شود. به راستی که (ان الانسان لفی خسر) هیچ برگ برنده ای ندارم که رو کنم؛ جز این که دلم را به دو چیز خوش کرده ام.

یکی این که با این همه گناه، دوباره مرا به سرزمین پاک و اخلاص و صفا و محبت باز گرداند؛ پس لابد دوستم دارد و سر به سرم می گذارد؛ هر چند که چشم دلم کور است و نمی بینم و احساسش نمی کنم؛ اگر چنین نبود، پس چرا مرا به این جا آورد.

دوم این که قلبی رئوف و مهربان دارم و با همه بدی هایم، بسیار دلسوزم. لحظه ای حاضر به تحمل هر گونه رنجی می شوم، بله به این دو چیز دلم را خوش کرده ام. پس ای پروردگار من، اگر دوستم داری که مرا به این جا آورده ای، پس مرا به آرزویم که. برسان و یا به این خاطر که نمی توانم باعث رنجش کسی شوم، پس بیا و مرا مرنجان و خشنودم کن و مرا با خودت . دنیا برای ضعیف نفسان، یک گرداب هلاکت است. اگر لحظه ای به خودمان واگذارده شویم، وای بر ما که دیگر نابودیمان حتمی است. خوشا آن کس که به یاری او، در این گرداب هلاک گردد.

ای حسین! ای مظلوم کربلا! ای شفیع لبیک گویان! ندای هل من ناصرت را من نیز لبیک گفتم  به خواست او شفاعتم کن و مگذار در این گرداب هلاکت هلاک گردم و ای خدا . بسیار بد و ضعیفم و در مقابل گناه، یارای مقاومت ندارم، زیرا هنوز نشناختمت و حتی در راه شناختت نیز زحمت نکشیده ام، زیرا ضعیف و پایبند به این دنیایم و نمی توانم از خوشی ها و آسایش های محض و پوشالی این دنیا دل بکنم و در راه شناختت سختی کشم، سختی ای که پر از شیرینی و لذت است، ولی افسوس که این سختی و حلاوت نصیبم نمی گردد. خالقا، تو را به خودت قسم، تو را به پیامبران و امامان زجر کشیده و معصومت قسم، بسیار عاشقم کن. اگر چنین کنی که از دریای رحمت و کرامتت چیزی کاسته نمی شود و زیانی به تو نمی رسد. همه آرزویم این است که ببینم از تو رویی چه زیان تو را که من هم، برسم به آرزویی اگر چنین کنی، دیگر هیچ نخواهم، چون همه چیز دارم. می دانم اگر چنین کنی، از این بند، رهایی یافته و دیگر به سویت پر... .

خدایا، دل شکسته و مهربانم را مرنجان. تو خود گفتی که به دل شکستگان نزدیکم، من نیز دل شکسته دارم. ای کسانی که این نوشته را یا بهتر بگویم این سوز دلم و این درد دل نمی دانم چه بگویم این تجربه تلخ و یا این وصیت نامه یا این پیام و یا در اصل این خواهش و تقاضای عاجزانه را می خوانید، اگر من به آرزویم رسیدم و دل از این دنیا کندم، بدانید که نالایق ترین بنده ها هم می توانند به خواست او به بالاترین درجات دست یابند، البته در این امر شکی نیست، ولی بار دیگر به عینه دیده اید که یک بنده گنهکار خدا به آرزویش رسیده است.

یا رب زِ کرم، بر من درویش نگر هر چند نیَم لایق بخشایش تو بر حال من خسته دل ریش نگر حال که به عینه دیدید. 

موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

یاد شهداشیرینی محبتگزیده از بیانات رهبری در مورد زیارتگاه بودن مناطق جنگی حضرت فاطمه (س)فرازی از وصیتنامه شهید محمود ستودهحدیث شهادتوفات حضرت زینب سلام الله علیهاهوش و درایت حضرت زینب سلام الله علیهاولادت امام حسین علیه السلام خاطراتی از شهید مهدی باکریشهادت امام موسی کاظم علیه السلام
خاطرات شهید علی صیاد شیرازی
پیوستهای کاربر

amir

حدیث ریا کار
غلبه از خشم
افزون طلبی
حضور قلب در نماز
ولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم شهدا

خون شهدا
شهید محسن حججی
زندگی نامه و شهادت ابراهیم هادی
شهید عباس بابائی
خاطرات شهید مهدی زین الدین
نگاه به نامحرم
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا