تصویر amir
amir

Pinned 3 ماه ۱ ساعت ago onto آلبوم عید نوروز

پیام رهبری بر جشن نوروز

جشن ملی با تایید اسلام

فرمایش رهبری بر تایید اسلام بر جشن نوروز

نوروز ايرانی به‌جای نوروز باستانی در تعاليم اسلام نكته‌اى وجود دارد كه خوب است برادران و خواهران به آن توجّه كنند. اسلام با سنّتهايى كه از قبل از اسلام باقى مانده است، دو نوع رفتار مى‌كند.

اوّلاً؛ بعضى سنّتهاى غلط را به‌كلّى از بين مى‌برد و نابود مى‌كند، چون سنّتهاى درستى نيست. مثل اين‌ كه عربها قبل از اسلام، دختران خودشان را نگه نمى‌داشتند، يا بيش‌ترِ ملتهاى غير مسلمان، جنس زن را تحقير و اهانت مى‌كردند. اسلام اين سنّت را به‌كلّى از بين برد، چون به‌ كلّى غلط بود.

ثانياً؛ اسلام بعضى از سنّتها را از بين نبرده است. كالبد سنّت را نگه داشته و محتوا و روح آن را عوض كرده است. مثل بسيارى از اعمال و مراسم حج. اين طوافى را كه ملاحظه مى‌كنيد، قبل از اسلام هم بود. منتها محتواى طواف، محتواى شرک بود. اسلام آمد و اين عمل را از محتواى شرک آلود، خالى و از محتواى توحيد پُر كرد. طواف در آن زمان، مظهر گرايش انسان به آلهه و اربابِ ادّعايى و پندارى بود. آن را تغيير داد و مظهر ارادت انسان به مركز عالم وجود، يعنى حضرت حق متعال و وجود مقدّس پروردگار  قرار داد. ظاهر را نگه داشت و باطن را عوض كرد.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

وقایع و مناسبتها

شهید صیاد شیرازیاربعیناربعینگزیده از بیانات رهبری در مورد راهیان نور ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام گزیده ای از سیره شهید مهدی باکریماه رجبمبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلمشعار سال 97ولادت امام حسین علیه السلام خاطراتی از شهید مهدی باکری
گزیده از بیانات رهبری در مورد زیارتگاه بودن مناطق جنگی
پیوستهای کاربر

amir

امام علی علیه السلام
راهکارهای زندگی موفق در قرآن
حدیث رفتن به مسجد
حدیث گناه
حدیث سکونت مومن محتاج
شهید عباس بابائی
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم عید نوروز

پیام رهبری بر جشن نوروز
عید نوروز
عید نوروز
حدیث عید نوروز
دید و بازدید
حدیث فرا رسیدن عید نوروز
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا