تصویر amir
amir

Pinned 5 ماه 3 روز ago onto آلبوم عید نوروز

پیام رهبری بر جشن نوروز

جشن ملی با تایید اسلام

فرمایش رهبری بر تایید اسلام بر جشن نوروز

نوروز ايرانی به‌جای نوروز باستانی در تعاليم اسلام نكته‌اى وجود دارد كه خوب است برادران و خواهران به آن توجّه كنند. اسلام با سنّتهايى كه از قبل از اسلام باقى مانده است، دو نوع رفتار مى‌كند.

اوّلاً؛ بعضى سنّتهاى غلط را به‌كلّى از بين مى‌برد و نابود مى‌كند، چون سنّتهاى درستى نيست. مثل اين‌ كه عربها قبل از اسلام، دختران خودشان را نگه نمى‌داشتند، يا بيش‌ترِ ملتهاى غير مسلمان، جنس زن را تحقير و اهانت مى‌كردند. اسلام اين سنّت را به‌كلّى از بين برد، چون به‌ كلّى غلط بود.

ثانياً؛ اسلام بعضى از سنّتها را از بين نبرده است. كالبد سنّت را نگه داشته و محتوا و روح آن را عوض كرده است. مثل بسيارى از اعمال و مراسم حج. اين طوافى را كه ملاحظه مى‌كنيد، قبل از اسلام هم بود. منتها محتواى طواف، محتواى شرک بود. اسلام آمد و اين عمل را از محتواى شرک آلود، خالى و از محتواى توحيد پُر كرد. طواف در آن زمان، مظهر گرايش انسان به آلهه و اربابِ ادّعايى و پندارى بود. آن را تغيير داد و مظهر ارادت انسان به مركز عالم وجود، يعنى حضرت حق متعال و وجود مقدّس پروردگار  قرار داد. ظاهر را نگه داشت و باطن را عوض كرد.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

وقایع و مناسبتها

ولادت امام حسین علیه السلام شب یلداحضرت فاطمه (س)اربعینروز جمهوری اسلامی ایرانکربلارونق تولیداربعینولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام شهادت امام هادی النقی
فضیلت ماه مبارک رمضان
پیوستهای کاربر

amir

دریاچه سیاهرود
عید نوروز
حدیث احترام به سالمندان
میلاد امام محمد تقی علیه السلام
حدیث فواید خوردن هندوانه
حدیث راستی و دروغ
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم عید نوروز

عید نوروز
حدیث عید نوروز
عید نوروز
عید نوروز
حدیث فرا رسیدن عید نوروز
دید و بازدید
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا