تصویر amir
amir

Pinned 3 ماه 20 ساعت ago onto آلبوم میلاد امام علی (ع)

میلاد امام علی علیه السلام

میلاد با سعادت امام علی علیه السلام را به شیعیان آن حضرت مبارک باد

واقعه غدیر خم؛ مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ ...

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پس از اتمام مراسم حج سال دهم هجرت «حجة الوداع»، «حج البلاغ» و «حج الاسلام» که آخرین حج در آخرین سال عمر شریف ایشان بود، در راه برگشت در محلی به نام غدیر خم در نزدیکی منطقه جحفه، میان جاده مکه مکرمه و مدینه منوره و محل گذر کاروان ها بر اساس فرمان الهی دستور توقف دادند تا رسالتشان را به اتمام برسانند. پس از نماز ظهر، بر بالای منبری از جهاز شتران رفتند و فرمودند: ای مردم، نزدیک است که من دعوت حق را لبیک گویم و از میان شما بروم. درباره من چه فکر می‌کنید؟ مردم گفتند: گواهی می‌دهیم که تو آیین خدا را تبلیغ می‌کردی. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: آیا شما گواهی نمی‌دهید که جز خدای یگانه، خدایی نیست و محمد بنده خدا و پیامبر اوست، مردم گفتند، آری گواهی می‌دهیم. سپس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم دست مبارک امام علی علیه را بالا گرفتند و فرمودند: ای مردم، در نزد مؤمنان سزاوارتر از خودشان کیست، مردم گفتند، خداوند و پیامبر او بهتر می‌دانند،  سپس فرمودند: ای مردم، هر کس من مولا و رهبر او هستم، علی هم مولا و رهبر اوست.

مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ ...

 و این جمله را سه بار تکرار فرمودند. بعد مردم این انتخاب را به حضرت علی علیه السلام را تبریک گفتند و با ایشان بیعت نمودند.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

اهل بیت علیهم السلام

ولادت امام حسین علیه السلام شهادت امام موسی کاظم علیه السلامحدیث گناهمیلاد امام محمد تقی علیه السلامحدیث حجابشهادت امام علی علیه السلامحدیث احترام به مادرعجبحضرت فاطمه (س)ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام امام زمان عج
هوش و درایت حضرت زینب سلام الله علیها
پیوستهای کاربر

amir

ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام
همنشینی با نیکان
برترین عبادت
ضرورت قدرت تحلیل
حدیث عبادت خالصانه
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم میلاد امام علی (ع)

میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا