تصویر amir
amir

Pinned 6 ماه 6 روز ago onto آلبوم میلاد امام علی (ع)

میلاد امام علی علیه السلام

میلاد با سعادت امیرالمومنین امام علی علیه السلام بر همه شیعیان امام علی مبارک باد

ولادت امام علی علیه السلام در درون خانه کعبه

ولادت امام علی علیه السلام به شکل عجیب و بی سابقه ‏اى، در درون خانه کعبه به وقوع پیوست. رخداد و معجزه بس عظیمی که هرگز در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است. فاطمه سلام الله علیها به هنگام درد زایمان راه مسجدالحرام را در پیش گرفت و خود را به دیوار کعبه نزدیک ساخت و گفت: خداوندا به تو و پیامبران و کتاب‌هایی که از طرف تو نازل شده اند و نیز به سخن جدم ابراهیم، سازنده این خانه ایمان راسخ دارم. پروردگارا،  به پاس احترام کسی که این خانه را ساخت و به حق کودکی که در رحم من است، تولد این کودک را بر من آسان فرما. لحظه‌ای نگذشت که دیوار جنوب شرقی کعبه در برابر دیدگان عباس بن عبدالمطلب و یزید بن تعف شکافته شد. فاطمه سلام الله علیها وارد خانه کعبه شد و دیوار به هم پیوست. فاطمه تا سه روز در شریفترین مکان گیتی میهمان خدا بود و نوزاد مبارک خویش را در سیزدهم رجب سال سی ام عام الفیل به دنیا آورد. سپس همان شکاف دیوار کعبه دوباره گشوده شد و فاطمه سلام الله علیها به همراه مولود عزیز و ارجمندش بیرون آمد و گفت: پیامی از غیب شنیدم که نامش را علی بگذار.

علی است صاحب عز و جلال و رفعت و شأن *

علی است بحر معارف، علی است کوه وقار

دلیل رفعت شأن علی اگر خواهی * بدین کلام دمی گوش خویشتن می‌دار چو خواست مادرش از بهر زادنش جایی *

درون خانه خاصش بداد جا جبّار ز بهر مدخل آن پیشوای خیل زنان *

شکافت حضرت ستار، کعبه را دیوار پس آن مطهره با احترام داخل شد *

در آن مکان مقدس بزاد مریم وار

برون چو خواست که آید پس از چهارم روز *

ندا شنید که رو نام او علی بگذار

فدای نام چنین زاده‌ای بود جانم * چنین امام گزینند، اولی الابصار.

 آن گاه فاطمه سلام الله علیها روی به خانه نهاد. شخصی به سرعت خود را به ابوطالب و خانواده او رساند و بشارت ولادت علی علیه السلام را داد. همه خانواده که در پیشاپیش آن‌ها حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم قرار داشتند، به استقبال فاطمه و نوزادش آمدند. حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، نوزاد را در بغل گرفت و زبان خویش را در دهان او قرار داد و اذان و اقامه در گوش مبارک ایشان خواند. امام علی علیه السلام تا سه سالگی را نزد پدر و مادر خویش به سر برد و بسیار مورد تکریم و احترام آنان بود، زیرا جدای از فرزندى که محبوب والدین خویش بود، کمالات امام علی علیه السلام  از قبیل سخن گفتن در شکم مادر، باز شدن‏ دیوار کعبه به احترام وى، و تولد در خانه خدا، سلام به پدر و مادر و تمام انبیای الهى و بویژه به رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم، تلاوت قرآن و سایر کتاب‏هاى آسمانى در حضور پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و دیگر موارد، موقعیت امام علی علیه السلام را در میان مردم و به ویژه خانواده‏ اش چندین برابر نموده بود؛ لذا پدر بزرگوارش ابوطالب، شتران زیادی را قربانی و در میهمانى تولد مولود کعبه، همه مردم را به ولیمه دعوت نمود، به این صورت که اوّل، هفت بار خانه خدا را طواف نمایند و آن گاه داخل خانه ابوطالب شوند.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

اهل بیت علیهم السلام

مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلمولادت حضرت علی اکبر علیه السلام ولادت امام علی النقی علیه السلامولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریفامام حسین علیه السلامحدیث شهادتولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام امام حسین علیه السلامحدیث سنجش خردمنداناحادیث امام زمان علیه السلامحدیث دوستی به امام علی
مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم
پیوستهای کاربر

amir

احکام چند بار شستن اعضای وضوع
حدیث آراستگی شوهر برای زن
احکام کسب درآمد حرام
فرصت عذر خواهی
حدیث مومن
آفریدکار خدا
پیوستهای موجود در این گروه

آلبوم میلاد امام علی (ع)

میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
میلاد امام علی علیه السلام
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا