تصویر amir
amir

Pinned 11 ماه 4 هفته ago onto صفحه اختصاصی

حدیث کاشت درخت

1. پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر كه نهالى بكارد ، خداوند به مقدار ميوه اى كه از آن درخت به دست مى آيد ، در نامه اعمال او پاداش مى نويسد.

منبع: کنز العمال، ۹۰۵۷.

2.حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کشاورزی و درختکاری کنید. به‌خدا قسم ‌آدمیزاد هیچ عملی حلال‌تر و پاکیزه‌تر از آن انجام نمی‌دهد.

3. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: خداوند درخت را برای انسان آفرید، از اینرو او باید درخت را بکارد، آن را آبیاری کند و در حفظ آن بکوشد.

4. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کشاورزی و درختکاری کنید. به‌خدا قسم ‌آدمیزاد هیچ عملی حلال‌تر و پاکیزه‌تر از آن انجام نمی‌دهد.

5. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر وقت عمر جهان به آخر رسیده، هر گاه قیامت بخواهد قیام کند و عالم بخواهد منقرض شود و در دست یکی از شما نهال درختی باشد چنانچه بقدر کاشتن آن فرصت باشد، باید آن را بکارد و از فرصت باقیمانده استفاده نماید.

6. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: به سبزه نگریستن بینائی را افزون می‌کند.

7. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هرکس ساختمانی را بدون آنکه ظلم و ستمی در کار باشد بنا نماید و یا نهالی بکارد و درختی را غرس کند تا هر کجا بنده‌ای از بندگان خداوند مهربان از آن بهره‌مند شود خداوند اجر و ثواب به او عطا کند.

8. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر مسلمانی که بذری بیفشاند یا نهالی بنشاند و از حاصل آن بذر و نهال پرنده‌ای یا انسانی یاچرنده‌ای بخورد، آن برای او صدقه محسوب شود.

9.حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر که درختی بکارد، هر بار که انسان یا یکی از مخلوقات خداوند از آن بخورد برای وی صدقه‌ای محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

احادیث

جهل و نادانیحدیث زیانکاراعتمادحدیث پرهیز از خشمحدیث عبادت خالصانهحدیث شرایط خواستگاریحدیث طمع دنیاخاصیت گیاه ریحانمنتظر ظهور حدیث ایمان به خداحدیث روزی حلال
توصیه به زیارت کربلا
پیوستهای کاربر

amir

عدالت در خرید و فروش
حدیث داناترین مردم
دفاع مقدس
دعای طلب آمرزش از خدا
حدیث دزدترین مردم
حدیث بازگشت به طرف خدا
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

بازی تفریح های منحرف
پرنده رنگینک
ذکر آرامش
بُخل
شکرگزاری از نعمت
حدیث نماز جمعه
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا