تصویر amir
amir

Pinned 2 ماه ۱ هفته ago onto صفحه اختصاصی

بمباران شیمیایی حلبچه

25 اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه

✅پیشانی ات طعمه خاک ها شده است. ای رنج مجسّم برخیز.

✅فراوانی تاول هایت شناسنامه بهاران در زنجیر است. خزان در رگ هایت می دود.  

✅زلف هایت رهاست در خاکستر، دور خودت می چرخی و حلبچه دور سرت به دَوران افتاده است. با تمام شهر ویران می شوی و با تمام شهر در خون و تاول می رقصی. بوی جذام و زجر، تمام تنت را می کاود.

✅چشم هایت را یارای گریستن نیست. هوای فراموش شده حوالی، چون هیولایی تو را می بلعد. و تو، ای حلبچه، فرزند نفرین شده زمین، ثانیه ها قطره قطره از زخم هایت بر خاک می ریزند. به پایانِ خویش نزدیک می شوی، در خون ....

✅حمله شیمیایی به حلبچه یکی از دردناک‌ترین وغم‌ انگیز‌ترین رویدادها در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، بمباران شیمیایی شهر حلبچه کردستان عراق است که در آن ‌هزاران تن از شهروندان کُرد عراقی قربانی سیاست‌های رژیم بعث حاکم بر عراق و نسل‌ کشی سازمان‌ یافته این رژیم شدند.  

✅حَلَبْچِه یا حلبجه از شهرهای کردستان عراق در ۱۵–۱۰ کیلومتری مرز ایران و ۲۲۵ کیلومتری شمال شرقی بغداد است. این شهر در منطقه شهرزور عراق قرار دارد. بمباران شیمیایی حلبچه در ۲۵ اسفند ۱۳۶۶ توسط حکومت بعث عراق صورت گرفت. این بمباران بخشی از عملیات گسترده‌ای به‌نام عملیات انفال بود که بر ضد ساکنان مناطق کردنشین عراق انجام گرفت.  

موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

بمباران شیمیایی حلبچهامام موسی کاظم علیه السلامگزیده ای از سیره شهید مهدی باکریگزیده از بیانات رهبری در مورد زیارتگاه بودن مناطق جنگی حدیث انتظار فرجحدیث انتظار فرجشیرینی محبتخاطرات شهید علی صیاد شیرازیخاطرات شهید مهدی زین الدینشهادت امام موسی کاظم علیه السلام۲۲بهمن ماه
حضرت آیت الله خامنه ای
پیوستهای کاربر

amir

مانده غذا
عید نوروز
مسخره کردن
میلاد امام علی علیه السلام
حدیث تلاش برای خانواده
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

عشق و محبت
حدیث خواندن قرآن
مدیریت
مصلحت پنهان
حدیث نقد و فوری
حدیث ریاست
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا