تصویر amir
amir

Pinned ۱ هفته ۱ روز ago onto صفحه اختصاصی

بمباران شیمیایی حلبچه

25 اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه

✅پیشانی ات طعمه خاک ها شده است. ای رنج مجسّم برخیز.

✅فراوانی تاول هایت شناسنامه بهاران در زنجیر است. خزان در رگ هایت می دود.  

✅زلف هایت رهاست در خاکستر، دور خودت می چرخی و حلبچه دور سرت به دَوران افتاده است. با تمام شهر ویران می شوی و با تمام شهر در خون و تاول می رقصی. بوی جذام و زجر، تمام تنت را می کاود.

✅چشم هایت را یارای گریستن نیست. هوای فراموش شده حوالی، چون هیولایی تو را می بلعد. و تو، ای حلبچه، فرزند نفرین شده زمین، ثانیه ها قطره قطره از زخم هایت بر خاک می ریزند. به پایانِ خویش نزدیک می شوی، در خون ....

✅حمله شیمیایی به حلبچه یکی از دردناک‌ترین وغم‌ انگیز‌ترین رویدادها در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، بمباران شیمیایی شهر حلبچه کردستان عراق است که در آن ‌هزاران تن از شهروندان کُرد عراقی قربانی سیاست‌های رژیم بعث حاکم بر عراق و نسل‌ کشی سازمان‌ یافته این رژیم شدند.  

✅حَلَبْچِه یا حلبجه از شهرهای کردستان عراق در ۱۵–۱۰ کیلومتری مرز ایران و ۲۲۵ کیلومتری شمال شرقی بغداد است. این شهر در منطقه شهرزور عراق قرار دارد. بمباران شیمیایی حلبچه در ۲۵ اسفند ۱۳۶۶ توسط حکومت بعث عراق صورت گرفت. این بمباران بخشی از عملیات گسترده‌ای به‌نام عملیات انفال بود که بر ضد ساکنان مناطق کردنشین عراق انجام گرفت.  

محل تبلیغات شما
موضوع: 
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

جهاد و شهادت

۲۲بهمن ماهبمباران شیمیایی حلبچهوفات حضرت زینب سلام الله علیهاگزیده ای از بیانات رهبری در خصوص حرکت راهیان نورحضرت آیت الله خامنه ایشهید عباس بابائیزندگانی حضرت زینب سلام الله علیهاوصیت نامه شهید امیر حاج امینیشیرینی محبتگزیده از بیانات رهبری در مورد زیارتگاه بودن مناطق جنگی شهید محسن حججی
خاطرات شهید علی صیاد شیرازی
پیوستهای کاربر

amir

امام علی علیه السلام
بیشترین دانش
نشستن در مسجد
مسخره کردن
امام علی علیه السلام
دعای سلامتی امام زمان علیه السلام
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

پذیرایی از برادر
حدیث ایمان
 ذکر پروردگار
حدیث ذکر «لا حَول و لا قُوةَ إلّا بالله»
دوست حقیقی
پذیزش دعوت
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۱ کاربر آنلاین است.

کاربران جدید
بالا