v.dadgar68

Pinned 2 ماه 2 هفته ago onto صفحه اختصاصی

۸ توصیه رهبر انقلاب برای تحول دستگاه عدالت

۸ توصیه رهبر انقلاب برای تحول دستگاه عدالت

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند. رهبر انقلاب در این حکم ۸ توصیه مهم خطاب به رئیس جدید قوه ی قضائیه بیان کردند.

نخست زمان بندی برای سند تحول قضائی؛ آنکه برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندیها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.

دوم مرمی٬ انقلابی و ضد فساد بودن؛ آنکه در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

سوم نیروی انسانی صالح؛ آنکه عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

چهارم احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع؛ آنکه گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید. این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد.

پنجم برخورد قاطع؛ آنکه در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید.

ششم استفاده از جوانان صالح و انقلابی؛ آنکه از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید.

هفتم عزیز دانستن قاضی؛ آنکه قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سدّ محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.

هشتم همکاری و هم افزایی با دیگر قوا؛ آنکه همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند.

منبع: حکم انتصاب رئیس قوه ی قضائیه توسط رهبر انقلاب تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۶

دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

وقایع و مناسبتها

وفات حضرت زینب سلام الله علیهاکربلارونق تولیدمبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلمپیاده روی اربعین - ضیاءالصالحین 1397حضرت فاطمه (س)گزیده از بیانات رهبری در مورد راهیان نور میلاد حضرت علی اکبروَ نَيْلُكَ مُتَاحٌ لِلْآمِلِينَشهادت امام هادی النقیولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
میلاد امام محمد تقی علیه السلام
پیوستهای کاربر

v.dadgar68

حدث اصغر حین غسل
بهره برداری از زبان
شهید صیاد شیرازی
خشم و غضب
سالروز فتح خرمشهر
تلاش برای کسب روزی
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

فرزند دختر
محبت به خانواده
میلاد امام حسین
بندگی خدا
بهره برداری از زبان
رفتن به مجالس حرام
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا