v.dadgar68

Pinned ۱ هفته 5 روز ago onto صفحه اختصاصی

۸ توصیه رهبر انقلاب برای تحول دستگاه عدالت

۸ توصیه رهبر انقلاب برای تحول دستگاه عدالت

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند. رهبر انقلاب در این حکم ۸ توصیه مهم خطاب به رئیس جدید قوه ی قضائیه بیان کردند.

نخست زمان بندی برای سند تحول قضائی؛ آنکه برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندیها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.

دوم مرمی٬ انقلابی و ضد فساد بودن؛ آنکه در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

سوم نیروی انسانی صالح؛ آنکه عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

چهارم احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع؛ آنکه گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید. این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد.

پنجم برخورد قاطع؛ آنکه در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید.

ششم استفاده از جوانان صالح و انقلابی؛ آنکه از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید.

هفتم عزیز دانستن قاضی؛ آنکه قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سدّ محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.

هشتم همکاری و هم افزایی با دیگر قوا؛ آنکه همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند.

منبع: حکم انتصاب رئیس قوه ی قضائیه توسط رهبر انقلاب تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۶

محل تبلیغات شما
دیدگاه‌ها
نظر خود را در زیر بنویسید
پیوستهای مرتبط با موضوع

وقایع و مناسبتها

میلاد امام محمد تقی علیه السلامکوتاهی کردنشعار سال 97اربعینبیانات رهبری در خصوص استفاده از ماه رجبتوصیه مقام معظم رهبری به جوانان جهت استفاده از ماه رجب و اعتکافکربلاوَ نَيْلُكَ مُتَاحٌ لِلْآمِلِينَماه رجبمیلاد امام محمد تقی علیه السلامضیاالصالحین
اربعین
پیوستهای کاربر

v.dadgar68

امر به معروف
لیلی و مجنون
قسمتی از وصیتنامه شهید حمید باکری
فرصت های جوانی
شهید
سلامتی بهترین نعمت
پیوستهای موجود در این گروه

صفحه اختصاصی

تربیت فرزند
تقوای الهی
غنیمت شمردن زمان
بهره برداری از زبان
شهید
مأیوس نشدن از رحمت خدا
پیمایش
ورود کاربر
دیدگاه‌های اخیر
کاربران آنلاین

هم‌اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

کاربران جدید
بالا